Żarówki LED E27

Żarówki LED E27 z dużym gwintem nawet w obecnej szerokiej gamie lamp i innowacyjnych elementów oświetleniowych stanowią znakomity element wyposażenia wnętrz. Nowoczesna technologia przeniknęła również do świata żarówek LED E27, rewolucjonizując opłacalność, design i innowacje techniczne. Nasz asortyment skupia się na najnowszych trendach, pięknym wyglądzie żarówek LED E27 i jakości wykonania w najdrobniejszych szczegółach. Aby mieć pewność, że nie pomylisz się przy wyborze żarówki LED E27, masz okazję dowiedzieć się więcej w tym szczegółowym artykule.

2 pozycji razem
Ściemnialna żarówka vintage E27 Croissant Gold - G80 | 5W | CRI80
+ Następna
Kod : 700335.00A
Żarówka Globe E27 G80 bursztynowa Curved Spiral 4W - ściemnialna
+ Następna
Kod : 700253.00A

Dlaczego żarówki LED E27 są dziś niemal jedyną możliwością wyboru?

Dzięki regulacjom unijnym oraz ciągłemu naciskowi na wydajną pracę przy niskim zużyciu energii, nie ulega wątpliwości, że żarówki LED E27 staną się jedynym możliwym zamiennikiem dla klasycznych żarówek wolframowych i Edisonowskich E27, stosowanych w przeszłości. Pozytywnie postrzegamy tę ewolucję produktu i staramy się oferować jak najlepsze produkty. Do niezaprzeczalnych zalet żarówek LED E27 należą:

  • Długa żywotność - w wielu przypadkach rekompensuje ona wyższą cenę zakupu. Powszechnie dostępne żarówki LED wykazują parametr czasu pracy na poziomie 20-50 tys. godzin. Żarówki bez technologii LED mają porównywalny parametr w wysokości 1000 godzin, czyli kilka razy mniejszej.
  • Możliwość ściemniana żarówek LED – bez efektu zmiany barwy światła, który jest charakterystyczny dla dotychczas stosowanych żarówek klasycznych.
  • Odporność na częste włączanie/wyłączanie – pozwala na podłączenie żarówek LED do czujnika ruchu bez konieczności częstej ich wymiany. Jest to świetne rozwiązanie np. w lokalach użytkowych lub korytarzach domowych.
  • Efektywność + opłacalność – w przypadku żarówek LED są 10 razy wyższe w porównaniu z dotychczas stosowanymi żarówkami i 2 razy wyższe w porównaniu ze świetlówkami. Daje to oszczędność energii do 80% w zależności od zastosowanego źródła światła

Jaki wygląd mogą mieć żarówki LED E27?

Wcześniej termin żarówki LED był używany do plastikowych białych żarówek, które miały zwykły wygląd. Żarówki te nadal znajdują zastosowanie w oprawach oświetleniowych, gdzie są wbudowane wewnątrz oprawy i nie są widoczne gołym okiem. Wielu klientów poszukuje szklanych żarówek LED jako bezpośredniego zamiennika dla stosowanych wcześniej żarówek Edisona z żarnikiem wolframowym. Technologia żarówek filamentowych pozwala wykorzystać nowoczesne trendy do klasycznych kształtów i wyglądu żarówek. Żarówki LED E27 z technologią filamentową dzielą się dalej na:

Poszczególne style i typy żarówek różnią się kolorem i kształtem szklanej bańki. Inna jest także wielkość i zastosowanie, do którego są przeznaczone.

Jakie wielkości żarówek LED znajdziesz w ofercie?

Ze względu na popularność żarówki LED E27, istnieje wiele kształtów i wielkości do wyboru. Szczególną popularnością cieszą się następujące wielkości żarówek:

  • żarówki z gwintem E27: 
    • A60, A67, A70, A160, A165
    • G45, G95, G120, G125, G150, G200, G300
    • ST64

Czy żarówki LED E27 można ściemniać?

Oczywiście, że tak. Należy jednak pamiętać, że funkcja ściemniania nie jest standardem. Jeśli do ściemniacza podłączymy nieściemnialną żarówkę LED, zacznie ona migotać lub całkowicie zgaśnie podczas ściemniania. Ściemnialne żarówki LED E27 pozwalają natomiast na płynną kontrolę jasności i intensywności światła.

Jaką wybrać temperaturę barwową żarówek LED?

Żarówki LED E27 można kupić o wielu różnych barwach światła.

  • ciepły biały (2700-3000 K) – ta barwa światła odpowiada barwie tradycyjnej żarówki. Jest żółtawa i nadaje się do przestrzeni mieszkalnych i spokojnych miejsc.
  • dzienny biały (4000-4500 K) – neutralna żółtobiała barwa charakteryzuje się przyjemną ostrością. Nadaje się do pomieszczeń mieszkalnych, a także do pomieszczeń biurowych, kuchni, łazienek czy przedpokojów.
  • zimny biały (6000-6500 K) – nie polecamy tej barwy światła do pomieszczeń mieszkalnych. Jest to odcień niebieskobiały, który zazwyczaj stosuje się w przestrzeniach zewnętrznych.